Sekrety udanego związku

W dzisiejszym świecie przepełnionym sloganami o deficycie stałych związków i upadku moralności ciężko jest nam uwierzyć w prawdziwą miłość. Wszechobecne są informacje o nieudanych relacjach, rozwodach, samotnych rodzicach, a także o tym, że coraz więcej osób wybiera życie singla. Kobiety skarżą się, że mężczyźni nie chcą tworzyć związków. Mężczyźni twierdzą, że kobiety mają zbyt duże wymagania i liczą się tylko pieniądze. Aby zrozumieć to zjawisko, musimy mieć świadomość tego, jak zmienia się otaczający nas świat i w jaki sposób rozwój technologiczny wpływa na funkcjonowanie ludzkości. Każdego dnia walczy o naszą uwagę mnóstwo spraw, które nie pozwalają nam w pełni się skupić. Urządzenia mobilne co chwilę informują nas o promocjach, reklamach oraz nowych ofertach. Media społecznościowe zasypują nas przetwarzanymi codziennie wiadomościami. Telewizja na bieżąco przekazuje wydarzenia z całego świata. Codziennie jesteśmy atakowani przez bodźce, które sprawiają, że odwracamy uwagę od rzeczy, nad którymi w danej chwili się skupiamy. Informacji jest tak wiele, że nie jesteśmy w stanie za nimi nadążyć i wybrać tych, które by nam odpowiadały. Czyżby ten sam problem dotyczył relacji?

Możliwość wyboru wśród niezliczonej ilości Użytkowników portali randkowych sprawia, że nie potrafimy się skupić na poznaniu właściwych osób. Ciągłe dopasowania pobudzają nas do myślenia, że być może poznamy kogoś jeszcze ciekawszego. Spędzamy wiele czasu na poszukiwaniu osób, które będą w stanie spełnić nasze oczekiwania. Poświęcamy swój czas i energię na tych, którzy niekoniecznie na poważnie nas interesują, ale pozwalają zabić chwile samotności. Skacząc po profilach, będąc ciągle w opcji wybierania, nie mamy możliwości poznania kogoś bliżej. Szybki tryb życia powoduje, że nie dajemy sobie czasu na znalezienie odpowiedniego partnera. Często wybieramy szybko i bez zastanowienia. Czy możliwe jest odnalezienie siebie w tym chaosie i czy w ogóle możliwe jest poznanie kogoś wartościowego przez Internet?

Zacznijmy od najważniejszej kwestii, jaka pojawia się na etapie wybierania partnera. Dlaczego poszukujemy miłości? Biorąc pod uwagę to, że każdy z nas ma własną osobowość i jest odrębną jednostką, nie potrzebujemy drugiej osoby, aby nas dopełniła. Potrzebujemy relacji z kimś, kto patrzy w tym samym kierunku, ma podobne priorytety, ale również kogoś, przy kim nie zatracimy własnego „ja”. Poszukując partnera, należy uświadomić sobie, jaką rolę w naszym życiu ma odgrywać ta druga osoba.

Wielu singli zastanawia się, dlaczego trafiają na nieodpowiednich partnerów lub czemu wciąż są samotni? Wydawać by się mogło, że główną przyczyną tego stanu rzeczy jest nieprawidłowe dopasowanie partnerów. Jednak, czy wyłącznie w tym tkwi przyczyna? Otóż, nie! Najważniejszym czynnikiem decydującym o powodzeniu relacji jest podejście partnerów do postrzegania siebie jako jednostki. Nie mamy wpływu na drugiego człowieka, na jego myśli i decyzje, odpowiadamy jedynie za samych siebie. Dopiero wspólna praca nad relacją pozwala nam połączyć siły dwojga osób i stworzyć partnerski związek oparty na zdrowych zasadach. Co zatem skłania nas do poszukiwania miłości? Szczera odpowiedź na to pytanie daje nam możliwość wyboru odpowiedniego partnera. Zwróćmy uwagę na fakt, jak wielu z nas na pewnym etapie życia poszukuje partnera, aby zapełnić wewnętrzną pustkę zdominowaną myśleniem, że sami w sobie nie jesteśmy kompletni. Żyjąc w przeświadczeniu, że czegoś nam brakuje, szukamy partnera który wypełni tę przestrzeń i sprawi, że będziemy szczęśliwi. W takich momentach wydaje nam się, że to partner jest naszym dopełnieniem. Umieszczamy go zatem w naszym życiu i nie szukamy już innego sposobu na uzupełnienie naszej emocjonalnej pustki. Naiwnie liczymy, że to najlepsze wyjście, by poczuć się dobrze. To się zgadza, dopóki druga osoba jest blisko nas, jesteśmy szczęśliwi. Problem pojawia się, gdy ta osoba odchodzi z naszego życia. Co czujemy? Czy jest to wrażenie, jakby pod naszymi stopami otwierała się przepaść, do której wpadamy? Przy rozstaniu okazuje się, że tracimy fundament naszej egzystencji, swoją samodzielność i poczucie, że byliśmy ważni.

sekrety-udanego-zwiazku-1

Zanim się zakochasz

Nasza samoocena wzrasta, kiedy znajdujemy partnera, z którym mamy nadzieję dzielić życie, a opada, kiedy go tracimy. Uzależnienie swojej wartości od drugiej osoby bywa bardzo zgubne i rodzi wiele problemów. W takim momencie należy odpowiedzieć szczerze na pytanie: kim byliśmy dla samych siebie do tej pory i w jakim momencie życia szukamy relacji? Jeżeli wchodząc z kimś w relację, nie akceptowaliśmy siebie i potrzebowaliśmy drugiej osoby tylko po to, aby to ona mogła potwierdzić nam, że jesteśmy wyjątkowi, to bądźmy pewni, że ta relacja nie ma większych szans na przetrwanie. Podejście tego typu już na starcie zwiastuje fiasko, ponieważ nie jesteśmy gotowi na posiadanie partnera. Gotowość do wejścia w związek musi opierać się na zdrowym poczuciu własnej wartości oraz poznaniu i polubieniu w pierwszej kolejności samego siebie. Wchodząc w relację bez emocjonalnego przygotowania sprawiamy, że łatwo uzależniamy się od drugiej osoby, a jej życie staje się naszym.

Podobnie dzieje się, gdy tworzymy związek pod wpływem jakiejś presji. Może to być nacisk otoczenia, rodziny lub nasz wewnętrzny. Chęć posiadania nowego partnera, by przekonać otoczenie, że skoro „wszyscy dookoła kogoś już mają” to nas też na to stać, sprawia, że wybieramy niewłaściwie. Kierowanie się przymusem powoduje, że w każdej napotkanej osobie będziemy widzieć potencjalnego kandydata. Takie podejście nie jest dobre, a przez inne osoby może być odebrane wręcz jako akt desperacji. Ta niezdrowa chęć posiadania partnera najpewniej sprawi, że w oczach wybranej sympatii znajdziemy się na przegranej pozycji i może to być koniec potencjalnej znajomości.

Zanim zechcemy być w związku, warto zastanowić się, czy szukamy partnera do wspólnego życia, czy kogoś, kto wypełni w nim pustkę? Wchodząc w nową relację, musimy znać swoją wartość, aby zachować własną indywidualność. Zdając sobie z tego sprawę i odpowiednio nad tym pracując, mamy duże szanse, że proces poznania potencjalnych partnerów znacznie przyspieszy, a szansa na powodzenie będzie większa. Zmiana podejścia sprawi, że druga osoba stanie się pozytywnym elementem w naszym życiu, nie będąc jednocześnie całym naszym światem. Związki, w których każdy z partnerów posiada na wejściu swoje życie i nie musi być ratowanym, są dużo zdrowsze i trwalsze, a ewentualne rozstania są o wiele łagodniejsze. Rezygnując z siebie na potrzeby stworzenia relacji, popełniamy ogromny błąd, ponieważ pozbawiamy ją czegoś najcenniejszego, czyli samego siebie.

sekrety-udanego-zwiazku-2

Jak stworzyć udany związek

Wchodząc w relację mamy swoje oczekiwania, bądźmy więc przygotowani na to, że ta druga osoba również je ma. Pamiętajmy o kompromisie i dobrych intencjach, zachowajmy pozytywne nastawienie i pracujmy nad dobrą energią. Zamknięcie spraw dotyczących poprzedniego związku i partnera jest konieczne. Nawet, jeśli ktoś wcześniej nas zawiódł, coś się skończyło i czuliśmy się zranieni, musimy zostawić to za sobą. Złe doświadczenia przenoszone z poprzedniego związku do nowego oraz traktowanie nowej relacji przez pryzmat przeszłości związanej z byłym partnerem jest toksyczne, zniewala nas i męczy nowego partnera.

Doświadczanie rozczarowań i porażek często sprawia, że naszą energię blokuje negatywne nastawienie. Tracimy wiarę w sens poszukiwań, przez co zmniejszamy szansę na znalezienie swojego szczęścia. Nie ma nic gorszego niż negatywne nastawienie. Energia, którą emanujemy sprawia, że nasza osoba nie będzie odbierana pozytywnie. Przestańmy używać absurdalnych wymówek dotyczących tego, że nie możemy spotkać odpowiedniego partnera, typu: „wszystkie fajne osoby są już zajęte, nie mam gdzie kogoś poznać, mam złe doświadczenia, na portalach internetowych nie ma nikogo ciekawego, kobiety to księżniczki, a faceci nie chcą się angażować”. Zapewne brzmi to znajomo. Niestety, to nie jest zwiastun sukcesu!

Przede wszystkim nie możemy się poddawać, a naszą podświadomością nie może kierować strach o utratę drugiej osoby. Miłości nie można kupić, wyżebrać jej, ani nikogo do niej zmusić. Jeśli podchodzisz do związków w niezdrowy sposób, bądź pewien, że to odchorujesz. Możemy łatwo zrazić do siebie osoby, które darzymy „nadmiernym” uczuciem. Gdy tylko to zauważą, mogą się zniechęcić lub wykorzystać nasze uczucie do swoich celów. Ludzie podświadomie wyczuwają energię i emocje innych. Widać to w oczach, uśmiechu i mowie ciała. Chcąc osiągnąć pozytywny efekt, musimy myśleć pozytywnie. Jeśli jesteśmy szczęśliwi i  otwarci, to przyciągamy właściwe osoby. Frustracja samotnością może powodować niekontrolowane zachowania, które stworzą wokół nas niezdrową aurę. Jeśli dana osoba na podświadomym poziomie odbierze tę negatywną energię, to zapewne straci zainteresowanie rozwijaniem znajomości. Być może jesteś teraz właśnie w takim momencie, że zniechęciły Cię przykre doświadczenia? Co zatem należy zrobić? Zgodnie z naszą dewizą: nie rezygnuj, daj sobie czas na znalezienie miłości. Wylecz złamane serce lub nabierz pewności siebie, abyś był pewien celu do jakiego dążysz. Zadbaj o siebie i przygotuj się na poznanie kogoś właściwego. Miłość znajdzie Cię sama! Ty przygotuj jej właściwą drogę do Twojego serca. Pewnie chcesz zaprotestować, że łatwo się mówi? Tak, ale nie kończmy na samym gadaniu – najwyższy czas na działanie! Z naszym portalem dowiesz się, jak to zrobić. Nie damy Ci magicznego przycisku, który sprawi, że nagle wszystko się zmieni. Taką opcję posiadasz sam w sobie. My pokażemy Ci, jak to zrobić. Nazywamy to chęcią do zmian i wyjściem ze strefy własnego komfortu, aby zobaczyć, że to, czego pragniemy, znajduje się po drugiej stronie strachu. Tam jest wszystko, o czym marzysz i od Ciebie zależy, czy się odważysz to zdobyć. Pamiętaj, że zmiany trzeba zacząć od siebie. W końcu to Ty jesteś najważniejszą osobą w swoim życiu!

Właśnie po to powstała Planeta Serc! Jesteśmy tu, aby pomóc Ci zrozumieć samego siebie i i wskazać, że pozytywne nastawienie oraz wiara we własne możliwości potrafią czynić cuda. Zacznij z nami od nowa! Pozytywnie!

Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku”.    

Antoine Marie Roger de Saint-Exupéry

sekrety-udanego-zwiazku-

Jak wybrać partnera

Na starcie zacznij od zaangażowania się w stworzenie ciekawego i wiarygodnego profilu, który przedstawi Cię innym Użytkownikom i pomoże w zdobyciu nowych znajomości. Pamiętaj, że profil osobowy ma duże znaczenie podczas randkowania w sieci. Jeśli chcesz przyciągnąć do siebie odpowiednie osoby, musisz przygotować swój profil na najwyższym poziomie. Daj sobie czas, aby zrobić to dobrze. Warunkiem posiadania profilu na Planecie Serc jest także zamieszczenie na nim swoich zdjęć. Fotki są bardzo ważne, ponieważ w randkowaniu przez Internet często liczy się pierwsze wrażenie. Atrakcyjne zdjęcie profilowe pomoże Ci zyskać popularność, a pozostałe mogą być wskazówką dotyczącą Twojej osoby, Twoich upodobań, pasji i zainteresowań. Jednym z etapów tworzenia profilu będzie wypełnienie naszego testu osobowości. Odpowiadając szczerze, możesz dowiedzieć się fascynujących rzeczy o sobie. Test został opracowany tak, aby pomagać Użytkownikom portalu w znalezieniu osób dopasowanych do nich pod względem wyznawanych wartości. Tworzenie profilu może zająć chwilę, jednak warto zrobić to dobrze dla późniejszych pozytywnych rezultatów. Nie spiesz się, nic nie musi być gotowe w pięć minut. Jeśli masz pytania, to skontaktuj się z nami. Jesteśmy tu dla Ciebie, a to dopiero początek przygody z Planetą Serc. Pokaż innym, że jesteś otwarty na nowe znajomości, a profil na Planecie Serc traktujesz poważnie.

Czekamy na Ciebie na planecie miłości!

Polecenia
ZALOGUJ SIĘ DO SWOJEGO KONTA STWÓRZ NOWE KONTO
Twoja prywatność jest dla nas ważna i nigdy nie wynajmujemy ani nie sprzedajemy twoich informacji.
 
×
STWÓRZ KONTO MASZ JUŻ KONTO ?

 
×
ZAPOMNIAŁA/EŚ SWOJE SZCZEGÓŁY?
×

Idź do góry