Każdego roku coraz więcej osób decyduje się na poznawanie nowych osób przez Internet. Jest to doskonała alternatywa, pozwalająca nawiązać wiele znajomości w stosunkowo krótkim czasie. Niestety, podobnie jak w przypadku znajomości zawartych w “realu”, znajomość rozpoczęta za pośrednictwem Internetu przynosi niekiedy serię rozczarowań. Wielu z Was skarży się na kontakty, które z czasem się ochładzają. Rozmówca z niewiadomych powodów zaczyna tracić zainteresowanie, a niekiedy nawet przestaje zupełnie odpisywać. Czy Ciebie też to spotkało i zastanawiasz się jak do tego w ogóle doszło? Nie wiemy co w życiu tej drugiej osoby mogło wpłynąć na ochłodzenie lub zupełne zerwanie tej relacji. Jedyne co możemy to snuć przypuszczenia. Zastanówmy się, czy nie popełniłeś błędów, które sprawiły, że druga osoba nie jest już zainteresowana rozwijaniem Waszej znajomości. Poniższe punkty powiedzą, jakich błędów należy unikać, aby nie zmarnować szansy na rozwój znajomości z nowo poznaną osobą. Chcesz by Twoje randkowanie stało na najwyższym poziomie? Zapoznaj się z naszymi radami!

1. Nie stawiasz siebie na pierwszym miejscu

Wyobraź sobie… No właśnie, odpowiedz sobie szczerze – jaką rolę pełni wyobraźnia w procesie poznawania przez Internet? Ogromną! W momencie kiedy nie jesteśmy w stanie zweryfikować czy druga osoba jest taka za jaką się podaje, nasza wyobraźnia zaczyna przejmować kontrolę. Nowo poznana osoba kreuje idealny obraz siebie. Powie nam o swoich pozytywnych cechach, fantastycznych osiągnięciach oraz o uporządkowanym życiu, w którym tak naprawdę brakuje tylko Ciebie. Przedstawia Ci wizję zmiany Twojego życia na lepsze, jeżeli to z nią rozpoczniesz randkowanie. W obawie przed odtrąceniem lub niezrozumieniem, a jednocześnie, chcąc wypaść jak najlepiej, ukrywa swoje wady i niedoskonałości. Nie ma w tym nic złego, gdyż każdy z nas chce przedstawić siebie od jak najlepszej strony. Należy jednak wyznaczyć sobie granice, gdyż po wielu miesiącach samotności, spragnieni czułości i bliskości drugiej osoby, zaczynamy ją widzieć oczami wyobraźni i idealizować. Przyczynia się to do obniżania własnej wartości. Takie podejście powoduje, że szanse na właściwy rozwój znajomości maleją, a my znacznie tracimy na atrakcyjności w oczach innych.

Nasz rada:

Nie popadaj zbytnio w euforię. Przyjrzyj się tej znajomości z pewnego dystansu. Na chłodno i bez emocji. Nie utożsamiaj definitywnie przyjemnej konwersacji, pełnej w fantastyczne opisy cech charakteru, z tym jaka ta osoba jest naprawdę. Pozwól się jej rozwinąć i wykazać. Daj sobie trochę czasu, by móc poznać ją bliżej i ocenić czy warto kontynuować tę znajomość. Posłuchaj swojego wewnętrznego głosu, który bardzo często podpowiada nam, co powinniśmy zrobić.

2. Próbujesz się dopasować

Poszukując miłości na portalu randkowym musimy zdać sobie sprawę z tego, jaką energię wysyłamy i jak sami jesteśmy odbierani. W całym tym procesie ogromną rolę odgrywa nastawienie. To ono jest elementem decydującym, które sprawia, że przyciągamy do siebie mniej lub bardziej odpowiednie osoby. Jednym z częstszych błędów jest niepotrzebna próba zmiany i dopasowania siebie do potrzeb tej drugiej strony. Mówiąc o swoich oczekiwaniach, zaczynamy przedstawiać siebie jako idealnego kandydata na partnera, gdyż tego właśnie ona oczekuje. Jest to działanie na krótką metę. Prędzej czy później i tak okazuje się, że nasze zachowanie było udawane, a nasz potencjalny partner szukał zupełnie innej osobowości. W rezultacie, druga osoba może poczuć się oszukana i traci Nami zainteresowanie.

Nasz rada:

Bądź sobą! Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Nie próbuj się wpasować w czyjeś ramy. Nie ma sensu udawania kogoś, tylko po to, aby na chwilę zdobyć sympatię. Nie okłamuj drugiej osoby, bo szybko okaże się, że przez to okłamywałeś także siebie. Jeśli nie jesteś wielbicielem wycieczek górskich czy filmów sci-fi to nie jesteś i kropka. Jeśli będziesz chciał to zmienić to zrób to, ale tylko i wyłącznie dla siebie. Poznaj i zaakceptuj samego siebie, a wtedy zrobią to inni.

3. Żyjesz jeszcze poprzednią relacją

Podstawową zasadą w trakcie próby wejścia w nową relację jest definitywne zamknięcie poprzedniej. Być może wydaje się to błahe, ale ma kluczowe znaczenie w całym procesie poznawania. Często popełnianym błędem jest nieustanne wracanie do przeszłości i traktowanie nowej znajomości przez pryzmat wydarzeń z poprzedniej. Próba wejścia w nową relację powinna zaczynać się dopiero wtedy, kiedy wyleczymy już złamane serce, przejdziemy okres żałoby i będziemy gotowi na nowe. Niewygojone miłosne rany prowokują błędne decyzje, czego efektem bywają złe wybory. Taki stan powoduje, że nie potrafimy otworzyć się na nowe i tak jesteśmy spragnieni bliskości i czułości, że stajemy się wręcz nachalni i zaczynamy przytłaczać sobą drugą osobę.

Nasz rada:

Jeśli niedawno rozstałeś się ze swoją sympatią lub jeszcze nie wyleczyłeś się z poprzedniej relacji – poczekaj. Daj sobie czas na akceptację obecnej sytuacji i pogodzenia się z tym co Cię spotkało. Wyciągnij wnioski, przeanalizuj i pomyśl o tym co nie działało. W kolejnej relacji nigdy nie traktuj nowej osoby przez pryzmat ex. Nikt nie chce być porównywany do poprzedniego partnera. Nowa relacja to nowa i czysta karta, którą od teraz zaczynacie pisać wspólnie.

4. Zbyt szybko się angażujesz

Zdarza się że trafiasz na osoby, które są mocno spragnione miłości i nadzwyczajnie szybko angażują się w relacje? Przytłaczają Cię swoją energią, planują wspólne chwile, nie dając Ci oddechu i szansy na ich prawdziwe poznanie? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, że być może jesteś taką samą osobą dla innych? Aby nie popełniać tego błędu, musisz przede wszystkim sprecyzować cel swoich poszukiwań partnera oraz zrozumieć, że miłość, podobnie jak przyjaźń, to proces, który potrzebuje czasu i zaangażowania dwóch osób. Randkowanie nie musi jednoznacznie oznaczać związku i angażu na lata. To czas na weryfikację nowej znajomości i wzajemne poznanie. Brak pewności siebie sprawia, że potrzeby potencjalnego partnera stają się ważniejsze od Twoich własnych. Takie zachowanie prowadzi do nieprawdziwej prezentacji siebie, który nie tylko nie ma swojego życia, ale nie budzi przy tym zainteresowania u płci przeciwnej.

Nasza rada:

Nie spiesz się z jakimikolwiek deklaracjami. Daj sobie chwilę na poznanie potencjalnego kandydata i oceń, czy dana osoba dobrze Cię traktuje, czy ma dla Ciebie czas i czy widzisz szansę na dalszy rozwój Waszej znajomości. Przed podjęciem decyzji mającej przyspieszyć nowo rozpoczętą relację, zastanów się, co Tobą kieruje i czy aby Twoja decyzja nie została podjęta pochopnie. Nie dawaj kredytu zaufania zbyt szybko. Pozwól, aby druga strona, poprzez szacunek, szczerość, wspólne spędzanie czasu, zainteresowanie oraz wszelkie ważne dla Ciebie wartości na niego zapracowała.

5. Pomijasz „czerwone flagi”

Każdy z nas chce kochać i być kochanym. Tak zostaliśmy zaprogramowani już we wczesnych etapach ewolucji. Jesteśmy zwierzętami stadnymi, potrzebujemy innych ludzi. Nie chcemy być samotni. Niejedna osoba ma w pamięci tę wyjątkową konwersację, która dawała poczucie znalezienia tego jedynego partnera. Nasze hormony zaczynają buzować i tracimy racjonalne myślenie. W tym miejscu warto zachować pewną wstrzemięźliwość i ostudzić nasze zapały. Tak naprawdę, nie znamy jeszcze tej osoby, nie wiemy czy mówi o sobie prawdę czy tylko to co chcemy usłyszeć. To dopiero czas weryfikuje trafność naszych decyzji. Warto posłuchać swojego wewnętrznego głosu, który niestety często przegrywa, kiedy na horyzoncie pojawia się nowa miłość. Nie na darmo mówi się, że miłość jest ślepa. Kiedy wchodzimy w nową relację, na nasze oczy często spadają klapki. Przesłaniają nam one racjonalne myślenie oraz sprawiają, że ignorujemy niepokojące sygnały. Sprawa dotyczy w szczególności osób, które podczas podejmowania decyzji nie kierują się rozumem, a sercem. Jeśli nowa relacja sprawia, że odczuwasz niepokój i w głębi czujesz, że nie skończy się to dobrze, to warto zastanowić się dwa razy przed podjęciem dalszych kroków. Jaki sens ma relacja, która każdego dnia wywiesza czerwoną flagę?

Nasza rada:

Rozwiąż nasz test osobowości i poznaj siebie jeszcze lepiej! Nie daj się zwieść pozorom, sprawdź jakim typem osobowości jesteś i czym się kierujesz podczas podejmowania decyzji. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat czerwonych flag? Już niebawem, w naszym alfabecie pojawi się artykuł zatytułowany “C jak czerwone flagi randkowania”. Zachęcamy do lektury.


Zostaw odpowiedź


Polecenia
ZALOGUJ SIĘ DO SWOJEGO KONTA STWÓRZ NOWE KONTO
Twoja prywatność jest dla nas ważna i nigdy nie wynajmujemy ani nie sprzedajemy twoich informacji.
 
×
STWÓRZ KONTO MASZ JUŻ KONTO ?

 
×
ZAPOMNIAŁA/EŚ SWOJE SZCZEGÓŁY?
×

Idź do góry